7News

На Харьковщине построят одну из крупнейших солнечных электростанций в Украине

Экономика | 08 февраля 2018, 20:50
На Харьковщине построят одну из крупнейших солнечных электростанций в Украине

Тривалий підготовчий проект щодо будівництва однієї із найбільших в Україні (третьої за потужністю) сонячної електростанції у місті Первомайський Харківської області завершився підписанням інвестиційного меморандуму. Інвестором виступає китайська державна корпорація China Machinery Engineering Corporation (СМЕС), яка готова будувати 50 МВт генеруючих можливостей, повідомляє Главное з посиланням на Фейсбук-сторінку виконавчого директора Інституту сталого розвитку Станіслава Ігнатьєва.

Цей проект – перша зелена електростанція в Україні, яка буде працювати за принципом державно-приватного партнерства. Для реалізації проекту влада міста передає земельну ділянку, площею 100 га, в управління комунальному підприємству «Первомайські теплові мережі», яке входе у засновники сонячної електростанції. Це надасть можливість збільшити дохідну частину міського бюджету вдвічі, що є унікальним випадком для України.

Можливості встановлення сонячної електростанції у м. Первомайськ на Харківщині обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із першим заступником Первомайського міського голови Антоном Ореховим, комерційним менеджером Китайської машинобудівної інжинірингової корпорації Лі Ксянхе та виконавчим директором Інституту сталого розвитку Станіславом Ігнатьєвим.

Голова Агентства запевнив учасників зустрічі, що для широкого впровадження подібних «зелених» проектів за участю іноземних інвесторів створено сприятливі умови на законодавчому рівні. При цьому, встановлення цієї СЕС у рамках енергетичної децентралізації має бути стимулом до активних дій для інших мерів міст.

Підписантами інвестиційного документу виступили китайська державна корпорація China Machinery Engineering Corporation, Первомайська міська рада, Інститут сталого розвитку та ДП «Центр розвитку зелених інвестицій».

Довідково:

Місто Первомайський розташовано на відстані 86 км від обласного центру – Харкова, має населення 31,2 тис. осіб, площу 30,8 кв. км. На території міста знаходиться ділянка у 300 га, відкрита для інвестування, яка залишилась від ліквідованого ДП «Хімпром», на місті якого і збудують сонячну електростанцію.

Інститут сталого розвитку – експертна громадська організація, що працює у галузі розвитку громад, залучення інвестицій у проекти зеленої енергетики та енергоефективності.

По материалам: glavnoe.ua
Добавить комментарий:
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh:
 Введите верный ответ     
Комментариев (0)