7News

Стрес та переїдання: Два боки однієї медалі

Здоровье | 26 сентября 2023, 22:42
Стрес та переїдання: Два боки однієї медалі

Стрес і переїдання - це як два вороги, які ведуть війну на твоєму тілі. Сприйнято їх окремо, але вони часто пов'язані одне з одним. Дослідники виявили, що стрес може призводити до переїдання, а переїдання, в свою чергу, підвищує ризик стресу.

Давайте розглянемо, чому це відбувається і як цьому запобігти. Стрес і апетит: Дві сторони однієї медалі У короткостроковій перспективі стрес може призводити до втрати апетиту.

Нервова система активує надниркові залози, щоб виділити гормон епінепрін, який запускає реакцію "біг або бійся". Ця реакція пригнічує апетит. Однак при тривалому стресі все може стати інакше.

Надниркові залози починають виділяти кортизол, який, навпаки, збільшує апетит та мотивацію до дії. Це може бути корисно в короткостроковій перспективі, але при тривалому стресі це стає проблемою. Стрес і збільшення ваги: Пов'язані явища Науковці з Гарварду виявили, що стрес, особливо стрес на роботі та інші емоційні труднощі, може призвести до збільшення ваги, особливо у тих, хто вже має надмірну вагу.

Одна з гіпотез полягає в тому, що у людей з надмірною вагою рівень інсуліну вже підвищений, і стрес може погіршити цей стан, що призведе до збільшення ваги. Як подолати стрес без переїдання Незалежно від того, чи спричиняє стрес переїдання чи наоборот, існують способи подолання стресу без шкідливого впливу на ваше здоров'я.

Медитація: Медитація може допомогти знизити рівень стресу і зробити вас більш уважними до себе та вибору їжі. Фізичні вправи: Вправи допомагають знизити рівень кортизолу, гормону стресу. Можливо, вам важко зміцнити волю і відмовитися від перекусів, але кортизол все одно буде мотивувати вас. Відпустіть цю енергію в тренажерному залі.

Творчість: Кортизол надає мотивацію, і вам слід використовувати цей натхнення для чогось творчого. Запишіть свої почуття, напишіть вірш, нарисуйте картину. Підтримка: Навколо вас повинні бути люди, які підтримують вас і допомагають вам відчувати себе краще.

Переїдання під час стресу - це природна реакція організму на негативний вплив. Однак важливо розуміти, що використання їжі як способу подолання стресу є тимчасовим рішенням і може призвести до збільшення ваги та інших проблем зі здоров'ям.

Розробіть інші стратегії для подолання стресу, які не включають в себе переїдання. Наприклад, медитуйте, займайтеся фізичними вправами, розвивайте творчість та оточуйте себе підтримкою від рідних і друзів. Ваше тіло та психіка подякують вам за це.

http://neboley.com.ua/  Ключевые слова:

По материалам: NeBoley.com.ua
Добавить комментарий:
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh:
 Введите верный ответ     
Комментариев (0)