7News

Ультраоброблені продукти: реальна загроза здоров'ю чи міф. Дослідження ВООЗ

Здоровье | 18 ноября 2023, 00:32
Ультраоброблені продукти: реальна загроза здоров ю чи міф. Дослідження ВООЗ

Ультраоброблені продукти: реальна загроза здоров'ю чи міф. Дослідження ВООЗ Проведене Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) дослідження вказує на те, що не всі ультраоброблені продукти є автоматично шкідливими для нашого здоров'я. Ультраобробка включає в себе використання технологій, спрямованих на підвищення тривалості зберігання та поліпшення смакових якостей продуктів.

Одним із ключових висновків дослідження є те, що важливо розрізняти між різними видами ультраобробки. Деякі методи можуть впливати на вміст поживних речовин у продуктах, але існують й ті, які допомагають зберігати корисні властивості без значущого втручання.

Важливо враховувати індивідуальні особливості організму при розгляді впливу ультраобробки на здоров'я. Деякі люди можуть реагувати на певні хімічні засоби чутливіше, тому здоров'я кожного індивіда має бути враховане при виборі продуктів.

Необхідно також враховувати, що самі продукти, які піддаються ультраобробці, можуть бути різними за своєю природою. Зернові культури можуть втратити певні поживні речовини, але це може бути компенсовано іншими продуктами, які зберігають свою корисність.

Висновки дослыджень свідчать, що:

штучно підсолоджені напої, оброблені продукти тваринного походження, соуси, спреди, приправи є шкідливими – вони підвищують ймовірність розвитку низки тяжких хвороб;

солодощі та десерти, готові страви, солоні закуски, рослинні альтернативи м’ясним продуктам також шкідливі для здоров’я людини, однак ця шкода є меншою – вони "не пов’язані з виникненням поліморбідності";

хліб і крупи, які проходять інтенсивну обробку, є корисними, бо завдяки вмісту клітковини знижують ризик багатьох захворювань.

Результати дослідження свідчать про те, що ключовою частиною здорового способу життя є розуміння та усвідомлення способу приготування та споживання продуктів. Важливо бути обізнаним і здатним вибирати продукти, які відповідають власним потребам та забезпечують належний рівень поживності.

Отже, хоча деякі ультраоброблені продукти можуть володіти певними недоліками, загальна картина не є однозначною. Важливо довіряти науковим дослідженням та бути обізнаним споживачем для забезпечення збалансованого та здорового харчування.

Ключевые слова:

По материалам: NeBoley.com.ua
Добавить комментарий:
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh:
 Введите верный ответ     
Комментариев (0)