7News

Діаліз: необхідність та сутність

Здоровье | 07 июня 2024, 00:49
Діаліз: необхідність та сутність

Діаліз: необхідність та сутність Діаліз - це процедура, яка допомагає очистити кров від токсинів, видаляючи зайвий рівень рідини та інших важких речовин із крові, коли нирки втрачають свою функцію. Ця процедура є життєво важливою для людей з хронічною нирковою недостатністю, оскільки їх нирки не можуть ефективно виконувати цю функцію самостійно.

Хронічна ниркова недостатність може бути наслідком різних захворювань, таких як цукровий діабет або гіпертонія, або спричинена генетичними аномаліями. У таких випадках нирки поступово втрачають свою функцію фільтрації крові, що може призвести до загрозливих ускладнень для здоров'я.

Діаліз може бути проведений у двох формах: гемодіаліз та перитонеальний діаліз. У гемодіалізі кров знімається з організму через штучний ниркувальний апарат, де вона очищується від токсинів та зайвої рідини, а потім повертається назад у кровообіг пацієнта. У перитонеальному діалізі спеціальний розчин, зазвичай діалізний розчин, вводиться в черевну порожнину через катетер, де він очищує кров через перитонеальну оболонку.

Незважаючи на те, що діаліз допомагає зберегти життя людям з хронічною нирковою недостатністю, ця процедура пов'язана з рядом обмежень та ризиків для здоров'я. Наприклад, пацієнти, що перебувають на гемодіалізі, зазвичай повинні перебувати у лікарні кілька годин кілька разів на тиждень, що може суттєво обмежувати їхнє повсякденне життя.

Завдяки сучасним медичним досягненням та технологічним інноваціям діаліз стає більш доступним та ефективним для пацієнтів. Такі технології, як переносні діалізні апарати та розвиток нових методів очищення крові, допомагають полегшити процес діалізу та покращити якість життя пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю.

 Ключевые слова:

По материалам: NeBoley.com.ua
Добавить комментарий:
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh:
 Введите верный ответ     
Комментариев (0)