7News

Вчені: вуличне освітлення може провокувати рак щитоподібної залози

Здоровье | 11 мая 2022, 13:44
Вчені: вуличне освітлення може провокувати рак щитоподібної залози

Штучне світло негативно впливає на здоров’я людини.

Нова загроза: вуличне освітлення може провокувати рак щитоподібної залози Вчені виявили нову загрозу здоров’ю міських жителів. Результати дослідження показали, що люди, які проживають поруч з джерелами штучного освітлення, частіше за інших стикаються з раком щитоподібної залози. Ризик захворіти онкологію збільшується на 55%, інформує Ukr. Media.

Група вчених вивчила дані про майже 465 тисяч людей, за якими велося спостереження протягом 13 років. Фахівці визначили кількість людей, у яких в цей проміжок часу був діагностований рак, і врахували місця проживання добровольців. Після цього були вивчені супутникові зображення вулиць, де розташовувалися будинки учасників експерименту. Це було зроблено з метою оцінки рівня нічного освітлення цих районів.

Виявилося, що серед усіх добровольців на рак щитовидки захворіли 856 осіб. Хвороба була діагностована у 384 чоловіків і 472 жінок. Учасники, які проживали в місцях з найвищим рівнем освітлення, мали на 55% більший ризик захворіти найбільш поширеним типом цього смертельно небезпечного захворювання.

Вчені вважають, що штучне освітлення негативно впливає на здоров’я людини, оскільки призводить до скорочення виробництва мелатоніну, гормону, який сприяє здоровому сну. Низька якість сну, як відомо, вкрай негативно позначається на функціонуванні всього організму. Мелатонін крім іншого впливає на вироблення естрогену, жіночого репродуктивного гормону, який може мати вирішальне значення в запобіганні росту ракових клітин. Більш того, будь-яке порушення циркадного ритму може бути серйозним фактором ризику для виникнення інших типів раку.

Фахівці переконані, що результати їх дослідження можуть бути використані міською владою в питанні захисту здоров’я населення. На місцевому рівні повинні вживатися кроки щодо зниження світлового забруднення.

aspekty. net

По материалам: e-news.com.ua
Добавить комментарий:
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh:
 Введите верный ответ     
Комментариев (0)