7News

Персональна виставка Софії Голубевої

Украина | 19 марта 2024, 17:00
Персональна виставка Софії Голубевої

Одеський музей західного і східного мистецтва представляє персональний виставковий проєкт Софії Голубевої «НА ВІДСТАНІ».

Де: Одеський музей західного і східного мистецтва, вул. Пушкінська 9, Одеса Коли: 24 березня - 10 квітня 2024 ВІДКРИТТЯ: 24 БЕРЕЗНЯ | 15:00 (0 16:00 запланований концерт дуету Ксенії Костіної та Моніки Рафаель)
Проєкт є рефлексією Софії на першу фазу повномасштабного вторгнення. Символічно, що його презентація відбудеться саме в Одесі - у рідному місті мисткині, яке наскрізним сюжетом проходить крізь експозицію.

Вже певний час художниця живе між двома країнами - Україною та Німеччиною. Такий досвід постійних пересувань впливає на теми, які знаходять відображення в її актуальних роботах.

Попри те, що кожен по-різному проживає реальність останніх років, Софії вдається апелювати до спільних досвідів: ускладнення контакту з близькими; вимушеного залишення дому; цінностей родинних зв?язків в часи фрустрації та змін ландшафту.

Важливим структурним елементом проєкту є пляж дитинства та юності Софії - Аркадія. У першій залі він фігурує на відео, знятим батьком мисткині у 1998 році, а в другій з’являється у живописних роботах, які фіксують зміни його ландшафту у 2022. Ця парафраза втілює дистанцію між нашими спогадами та воєнним часом, який накладає відбиток на всі пласти живого і неживого.

Одним з таких вагомих “відбитків” стала вимушена відстань між Софією та її рідними, які є невід’ємною частиною її особистості та творчості. Поєднуючи ці два важливих аспекти - сімейне буття та мистецтво - вона прагне стерти між ними межу. Так в кожній представленій роботі присутній елемент партисипативності: відео зняв батько, сестра є співавторкою серії «З?єднання», більшість мушель для мозаїки зібрані рідними мисткині тощо.

Тема дому, близькості, сімейних зв?язків, змін воєнного часу переплітаються в проєкті воєдино.

Запрошуємо на виставку!

По материалам: Odessa Daily
Добавить комментарий:
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh:
 Введите верный ответ     
Комментариев (0)