7News

EBA закликає владу України вирішити п'ять ключових проблем із бронюванням працівників

Украина | 28 июня 2024, 11:15
EBA закликає владу України вирішити п ять ключових проблем із бронюванням працівників

Європейська Бізнес Асоціація (EBA) звернулася до Парламенту та Уряду України з проханням терміново вирішити низку проблем, пов'язаних з бронюванням працівників, що є критичними для бізнесу.

Про це йдеться в офіційному повідомленні пресслужби EBA.

Протягом останніх місяців влада неодноразово вносила зміни до підзаконних актів, які регулюють питання військового обліку та бронювання військовозобов’язаних на критичних підприємствах. Представники EBA зазначають, що більшість цих змін не проходили громадського обговорення, і бізнес-спільнота не мала можливості внести свої пропозиції.

П'ять ключових проблем 1. Продовження терміну оновлення даних до 150 днів За даними Міноборони, станом на 25 червня лише 2,3 млн військовозобов’язаних з приблизно 11 млн оновили свої військово-облікові дані. Через проблеми з електропостачанням та доступом до Інтернету, оновлення даних через додаток Резерв+ або ЦНАП є часто неможливим. Пропускна спроможність ТЦК та СП також є недостатньою. Відтак, EBA підтримує збільшення строку на 90 днів для оновлення даних.

2. Запуск системи "еБронювання" EBA зауважує, що процес від підготовки документів до отримання наказу про бронювання займає у середньому два місяці і потребує значних адміністративних ресурсів. Почастішали випадки відмов у бронюванні без пояснення причин. Асоціація закликає запустити систему "еБронювання" через портал "Дія", що пришвидшить процес і унеможливить зловживання.

3. Імунітет від мобілізації на 30 днів для заброньованих військовозобов’язаних EBA пропонує надати військовозобов’язаним, які перебувають у процесі бронювання, 30 днів імунітету від мобілізації для оновлення даних в ТЦК та СП. Це значно підвищить якість та ефективність військового обліку.

4. Бронювання без обмежень для працівників транспортної галузі EBA наголошує на важливості забезпечення достатньої кількості водіїв для внутрішніх і зовнішніх вантажних перевезень. Бізнес вітає рішення Президента України щодо можливості бронювання далекобійників від мобілізації.

5. Запровадження економічного бронювання Бізнес-спільнота готова разом з державою обговорювати різні моделі бронювання. EBA вважає, що бізнес повинен мати можливість самостійно визначати, які працівники є критичними для роботи компанії.

EBA сподівається, що їх голос буде почуто і влада та бізнес зможуть досягти компромісних рішень з вищезазначених питань, що є важливими для подальшого функціонування держави.

e-news.com.ua

По материалам: e-news.com.ua
Добавить комментарий:
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh:
 Введите верный ответ     
Комментариев (0)